מדוע חשוב תכנון אדריכלי

חשיבותו של התכנון האדריכלי במקסום תהליך הבנייה

מדוע חשוב תכנון אדריכלי? תכנון אדריכלי כולל שרטוטים ומפרטי עבודה של כל העבודות האדריכליות הנדרשות בבנייה. מה מייחד תכנון אדריכלי ולמה אי אפשר לעשות אותו בעצמנו?

 

תכנון בהתאם לחוקים ולתקנות

בתכנון של כל מבנה חשוב להתחשב בחוקי הבנייה השונים. אדריכל בקיא בחוקים הללו וכך משרטט את התכניות שלו על פי מה שמאפשר החוק, מה שמונע סיבוכים משפטיים, העלולים להיות כרוכים בהפסדים כספיים, נזקי בנייה ועוגמת נפש, כמו גם חלילה בעיות בטיחות. למשל, אחת הסיבות מדוע חשוב תכנון אדריכלי, היא תכנון נקודות החשמל, הטלפון ומערכת האינסטלציה. אם יש צורך באישורים מהרשויות לבנייה, אדריכל מבצע גם תיאום ובקשות מול הרשויות לקבלת היתר בנייה.

כדי להיות מוגנים מכל בעיה העלולה לצוץ בבנייה, עורכים חוזה תכנון אדריכלי טרם התחלת התכנון. החוזה מגן על שני הצדדים ונחתם ע"י עו"ד מוסכם. כך נמנעת כל בעיה חוקית – משפטית הקשורה לבנייה.

תכנון אופטימלי תוך מיצוי השטח

אדריכל ידע לנצל את שטח המבנה באופן מיטבי, ברמת החלוקה לחללים, הגבהים של הקירות החיצוניים, הגבהות פנימיות ופרזולים, מימדי דלתות וחלונות, פריסת הקירות ועוד. 

תכנון מושכל של כל אלו משפיע על ניצול השטח. אופטימיזציה זו של השטח היא תועלת חשובה של תכנון אדריכלי.

הידע של בעל המקצוע יחד עם ניסיונו מביאים במסגרת התכנון את היכולת לשלב בין הפונקציונליות לאסתטיקה יחד עם התאמה אישית לדרישות בעלי הבית.

ניצול חכם של התקציב

אדריכל מנוסה ידע לנצל את התקציב שלכם, גם אם הוא מוגבל ביותר, באופן המיטבי. בבנייה, כל טעות עלולה לעלות ביוקר, והדבר החשוב ביותר הוא אדריכל שידע להימנע מטעויות כאלו. בנוסף, אדריכל מנוסה ומתוחכם מצליח לתכנן בנייה ותוספת בנייה תוך מינימום הריסה ובנייה של קירות ושל תקרות, שזו עבודה שעלותה גבוהה במיוחד.

אדריכל יודע איך ואיפה אפשר לחסוך גם בחומרי בנייה, ואילו שיטות בנייה מתאימות לכל חלק. תכנון אדריכלי של אדריכל שבקיא בשיטות בנייה רבות יכול לשלב בין כמה שיטות באותה בנייה, וכך להוזיל עלויות באופן משמעותי.

יצירתיות ועמידה ביעדי הלקוח

לבסוף, על מנת לתכנן בית או מבנה כלשהו 'כבקשתכם', חשוב שהאדריכל ידע לצאת מהקופסא ולהיות מספיק יצירתי כדי להגשים לכם מחד את החלומות עם תכנון יצירתי אך מאידך לעמוד בכל החוקים, התקנות והמגבלות הקיימות בפרויקט ובכל זאת להביא פתרון המשלב בין יוקרה לבין פונקציונליות ולכן חשובה גם בחירת בעל המקצוע שידע לשלב בין כל הדברים. האם אתם רוצים בית אורבני? קלאסי? כפרי? מודרני? נקי? מסוגנן? אדריכל שקשוב לכם יודע להפתיע וליצור תכנון ייחודי לבית שלכם.

גם בכל הקשור לעמידה בלוחות זמנים, תכנון אדריכלי מבטיח עמידה ביעדים שלכם.

אז מדוע חשוב תכנון אדריכלי? כי הוא חוסך כסף, מונע בלגן ומנצל את הנתונים הקיימים במקסימום, וגם מקשיב לכם ומגשים את החלומות שלכם.

______

למידע נוסף וטיפים בנושא תכנון ועיצוב הבית, הקליקו עליי!